ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Вардар против Татран во последниот меч годинава пред своја публика

Ракометарите на Вардар вечерва од 20:15 часот ќе го имаат последниот меч во СЦ „Јане Сандански“ за оваа сезона. Тие ќе ги одмерат силите со составот на Татран Прешов против кој ќе се борат за три бода кои ќе овозможат да се финишира групната фаза на првото место и тоа на еден натпревар пред крајот на овој дел од сезоната.

Вардар денеска ќе влезе како фаворит на теренот против Татран Прешов и сите очекувања се да успее да дојде до трите поени со што ќе нема проблеми да го задржи првото место и напролет да го очекува својот ривал за четврт-финалето.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

ДАНСКА – ХОЛАНДИЈА (Светско првенство за жени)

БРАЗИЛ – СЕНЕГАЛ (Светско првенство за жени)

ФРАНЦИЈА – УНГАРИЈА (Светско првенство за жени)

12:00ч

КЛУЖ – БОТОСАНИ (Куп на Романија)

12:30ч

ЈУЖНА КОРЕЈА – НОРВЕШКА (Светско првенство за жени)

17:00ч

БАЈА МАРЕ – БАКАУ (Куп на Романија)

КРАСНОДАР – ДИНАМО АСТРАХАН (Русија Супер лига)

17:30ч

СПАРТАК МОСКВА – КАУСТИК (Русија Супер лига)

СТ. ПЕТЕРСБУРГ – САРАТОВ (Русија Супер лига)

18:30ч

СКАНДЕРБОРГ – КОЛДИНГ (Данска 1)

19:00ч

ГУИФ – АЛИНГСАС (Шведска 1)

ХЕЛСИНБОРГ – ИШТАД ИФ (Шведска 1)

МАЛМЕ – КРИСТИЈАНШТАД (Шведска 1)

20:00ч

ХОЛСТЕБРО – ЕСБЈЕРГ (Данска 1)

20:15ч

ВАРДАР – ТАТРАН ПРЕШОВ (СЕХА лига)

20:30ч

ВАЛУР – ФХ ХАФНАРФЈОРДУР (Исланд 1)