Денеска на терените: Вардар против Пик Сегед за прекин на серијата порази

После четири порази во серија ракометарите на Вардар денеска ќе се обидат во 8. коло од Лигата на шампионите да дојдат до нова победа и да доживеат мал напредок со оглед на тоа што влегоа во лоши моменти во оваа сезона.

Вардарци имаа добар старт на првите три средби кога освоија пет бода и после тоа врзаа четири порази така што никако не можат да се вратат во ритам. Пик Сегед денеска е противник кој губел во Скопје, но играл добро, па затоа ќе мора да се одигра најдобро што може.

Денеска се играат уште неколку интересни средби така што ќе биде возбудливо и во Романија, Унгарија и Португалија.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

13:30ч

ЧСМ БУКУРЕШТ – ВАСЛУИ (Романија 1)

15:00ч

ТЕМИШВАР – АЛЕКСАНДРИЈА (Романија 1)

16:00ч

БУЗАУ – БАКАУ (Романија 1)

17:00ч

КЛУЖ – ДОБРОГЕА СУД (Романија 1)

18:15ч

НОРВЕШКА – ХОЛАНДИЈА (Пријателска средба, жени)

18:45ч

ДИНАМО БУКУРЕШТ – ФЛЕНЗБУРГ (Лига на шампиони)

ВЕСПРЕМ – МОТОР (Лига на шампиони)

19:05ч

БАЛИНГЕН – ГЕПИНГЕН (Германија Бундес лига)

ЕРЛАНГЕН – ШТУТГАРТ (Германија Бундес лига)

МЕЛЗУНГЕН – РАЈН НЕКАР (Германија Бундес лига)

Н-ЛИБЕК – ХАМБУРГ (Германија Бундес лига)

19:15ч

ЦИРИХ – КАДЕТЕН (Швајцарија 1)

20:30ч

СЕСОН – ШАРТ (Франција 1)

СЕЛФОС – ГРОТА (Исланд 1)

РУСИЈА – ЈУЖНА КОРЕЈА (Пријателска средба, жени)

20:45ч

ПОРТО – ПСЖ (Лига на шампиони)

ВАРДАР – ПИК СЕГЕД (Лига на шампиони)