ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Вардар брка Ф4 во СЕХА лига, стартува турнирот „Крсте Андоновски – Усташ“

Македонскиот шампион Вардар денеска ќе го одигра четвртфиналниот натпревар од регионалната СЕХА лига против хрватскиот Нексе Нашице.

Од 20:15 часот во СЦ „Јане Сандански“ ќе стартува мечот што ќе го даде патникот на завршниот турнир во Задар.

На домашна сцена ќе биде актуелен стартот на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски – Усташ“ со двата полуфинални меча, а стартува и ТВ Турнирот на шампионите во Добој.

Се играат и Супер Куп натпревари во Данска во двете конкуренции.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

17:30 ПАРТИЗАН – ПРОЛЕТ (ТУРНИР КРСТЕ АНДОНОВСКИ)

17:30 СЛОГА ДОБОЈ – ТАТРАН ПРЕШОВ (ТУРНИР ДОБОЈ)

18:30 ОДЕНСЕ – ЕСБЈЕРГ (СУПЕР КУП НА ДАНСКА)

19:00 КОЛДИНГ – СИЛКЕБОРГ (КУП НА ДАНСКА)

19:00 МАЛМЕ – ОНЕРЕДС (КУП НА ШВЕДСКА)

19:15 ЦЕЛЈЕ – ВОЈВОДИНА (ТУРНИР ДОБОЈ)

20:00 ОХРИД – ТИКВЕШ (ТУРНИР КРСТЕ АНДОНОВСКИ)

20:00 ДХГ – ВИБОРГ (КУП НА ДАНСКА)

20:15 ВАРДАР – НЕКСЕ (СЕХА ЛИГА)

20:30 ГОГ ГУДМЕ – АЛБОРГ (СУПЕР КУП НА ДАНСКА)

21:00 ЗАГРЕБ – СЕНТ ГАЛЕН (ТУРНИР ДОБОЈ)