Денеска на терените: Вардар без пола тим против Војводина во Нови Сад

Екипата на Вардар денеска го игра последниот натпревар од групната фаза од СЕХА лигата против Војводина во Нови Сад. „Црвено-црните“ денеска се речиси без пола тим така што на теренот ќе имаат и млади сили односно ракометари кои се дел од кадетската екипа.

Овој дуел ќе го добие вниманието денеска, но сосема извесно е дека натпреварот ќе биде интересен бидејќи Војводина може да биде незгоден ривал за некомплетниот состав на Вардар.

Денеска ќе бидат одиграни и три дуели од квалификациите за Европското првенство.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

09:30ч

МИОВЕНИ – КЛУЖ (Романија 1, жени)

11:00ч

ЗАЛАУ – БИСТРИЦА (Романија 1, жени)

12:15ч

ЧСМ ГАЛАЦИ – ДУНАРЕА БРАИЛА (Романија 1, жени)

13:45ч

ЧСМ СЛАТИНА – РАМНИЦУ ВЛЧЕА (Романија 1, жени)

15:00ч

БУЗАУ – МАГУРА ЧИСНАДЕИ (Романија 1, жени)

ЧЕЛЈАБИНСК – СУНГУЛ (Русија, Супер лига, плеј-аут)

16:00ч

ЃЕР – МТК (Куп на Унгарија, жени)

16:30ч

ПЛОЕШТИ – ЧСМ БУКУРЕШТ (Романија 1, жени)

17:00ч

ЕСБЈЕРГ – СИЛКЕБОРГ (Данска 1, плеј-оф, жени)

ВОЈВОДИНА – ВАРДАР (СЕХА лига)

17:30ч

РАПИД БУКУРЕШТ – БАЈА МАРЕ (Романија 1, жени)

18:00ч

ТУРЦИЈА – СЛОВЕНИЈА (Квалификации за ЕП)

ТАГАНРОГ – КАУСТИК (Русија, Супер лига, плеј-аут)

18:30ч

ОДЕНЗЕ – АРХУС (Данска 1, плеј-оф, жени)

19:00ч

ГРЦИЈА – ФРАНЦИЈА (Квалификации за ЕП)

ИЗРАЕЛ – ИСЛАНД (Квалификации за ЕП)