Денеска на терените: Бундес лигата добива шампион

Многу подоцна од вообичаеното Бундес лигата ќе добие шампион за оваа сезона, а тоа ќе се случи денеска откако ќе бидат одиграни сите натпревари кои се предвидени за во последното коло. Ситуацијата е јасна, а таа вели дека Кил самиот си ја решава судбината.

Флензбург ја загуби лидерската позиција пред три кола кога претрпе пораз, па затоа сега Кил е во предност. Овие бодови се многу значајни за тимот на Кил и денеска со победа кај Рајн Некар ќе се радува на титулата.

Во спротивно има повеќе комбинации, но тоа ќе биде познато во текот на средбите кои се играат од 15:30 часот.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

МАКЕДОНИЈА ЃП – МЕТАЛУРГ (Шампионат за пионери)

ИЛИНДЕН ВАРДАР – СКОПЈЕ 2020 (Шампионат за пионерки)

11:00ч

ВАРДАР НЕГОТИНО – МЛАДОСТ (Шампионат за пионери)

МЛАДОСТ ЈУНИОР ВАРДАР – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (Шампионат за пионери)

11:30ч

АЕРОДРОМ – КЛ 7 (Шампионат за пионери)

КЛ 7 – ИЛИНДЕН ВАРДАР (Шампионат за пионерки)

13:00ч

ГРК ТИКВЕШ – ПРИЛЕП (Шампионат за пионери)

ОХРИД – СТРУГА (Шампионат за пионери)

МЕТАЛУРГ – РИСОВИ (Шампионат за пионери)

АСТИБО ШТИП – ЈЕХОНА (Шампионат за пионерки)

КОБУРГ – ЕСЕН (Германија, Бундес лига)

ЛЕМГО – МАГДЕБУРГ (Германија, Бундес лига)

14:30ч

МЕТАЛУРГ РА – ЈЕХОНА (Шампионат за пионери)

15:00ч

ДЕСПИНА – СТРУЖАНКА (Шампионат за пионерки)

15:30ч

ФЛЕНЗБУРГ – БАЛИНГЕН (Германија, Бундес лига)

ФУКСЕ БЕРЛИН – БЕРГИШЕР (Германија, Бундес лига)

ХАНОВЕР – ЛАЈПЦИГ (Германија, Бундес лига)

ЛУДВИГСХАФЕН – ГЕПИНГЕН (Германија, Бундес лига)

НОРДХОРН – ЕРЛАНГЕН (Германија, Бундес лига)

РАЈН НЕКАР – КИЛ (Германија, Бундес лига)

ШТУТГАРТ – МЕЛЗУНГЕН (Германија, Бундес лига)

ВЕЦЛАР – МИНДЕН (Германија, Бундес лига)

16:30ч

ПЕЛИСТЕР – АСТИБО ШТИП (Шампионат за пионерки)

17:00ч

ВАРДАР НЕГОТИНО – ГРК ТИКВЕШ (Шампионат за пионери)

МЛАДОСТ ЈУНИОР ВАРДАР – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 (Шампионат за пионери)

МАКЕДОНИЈА ЃП – БИСИНОВ (Шампионат за пионери)

АЕРОДРОМ – МЕТАЛУРГ РА (Шампионат за пионери)

СКОПЈЕ 2020 – КЛ 7 (Шампионат за пионерки)

18:00ч

ЈЕХОНА – ДЕСПИНА (Шампионат за пионерки)

19:00ч

ОХРИД – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (Шампионат за пионери)

ЧАИР – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК (Шампионат за пионерки)

20:00ч

ШПАНИЈА – ХРВАТСКА (ЕХФ Евро куп)