Денесека на терените: Вардар по трофеj против Магдебург

Денеска на терените ширум Европа се игра ракомет на Европското првенство за кадети и ЕХФ шампинатите.  На програмата се финалниот натпревар и дуелите за пласман до осмото место.

Откако вчера Вардар беше подобар од Холстебро, денеска црвено-црните играат во финалето на Хумел Купот.  Продолжуваат и борбите во Купот на Шведска во женска конкурецнија, а уште ракомет ќе се игра во Норвешка и една пријателска средба.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

ШВЕДСКА – ИСЛАНД (ЕП ЗА КАДЕТИ)

12:15ч

ДАНСКА – ПОРТУГАЛИЈА (ЕП ЗА КАДЕТИ)

13:00ч

ФИНСКА – ЛИТВАНИЈА (ЕХФ ШАМПИОНАТ ЗА КАДЕТИ)

ТУРЦИЈА – ЛУКСЕМБУРГ (ЕХФ ШАМПИОНАТ ЗА КАДЕТИ)

14:00ч

АИК – БОДЕН (КУП НА ШВЕДСКА, ЖЕНИ)

ХЕЛСИНГБОРГ – СКУРУ (КУП НА ШВЕДСКА, ЖЕНИ)

ИФК КРИСТИЈАНШТАД – КУНГАЛВС (КУП НА ШВЕДСКА, ЖЕНИ)

ТИРЕСО – ЕСЛОВ (КУП НА ШВЕДСКА, ЖЕНИ)

14:30ч

СЛОВЕНИЈА – ШПАНИЈА (ЕП ЗА КАДЕТИ)

15:00ч

ЕСКИЛСТУНА – КРИСТИЈАНШТАД (КУП НА ШВЕДСКА)

15:30ч

ВАРДАР – МАГДЕБУРГ (ХУМЕЛ КУП)

16:00ч

ХАМ ВЕСТФАЛЕН – НОРДХОРН (ПРИЈАТЕЛСКА)

ЈУНКЕРЕН – НОРДСТРАНД (КУП НА НОРВЕШКА, ЖЕНИ)

17:00ч

ХРВАТСКА – ГЕРМАНИЈА (ЕП ЗА КАДЕТИ)

СОДЕР – САФЕХОФ (КУП НА ШВЕДСКА, ЖЕНИ)