Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Хрватска и Шпанија (ЛИНК)

Денеска е големото финале на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска во кој ќе се сретнат Шпанија и Хрватска.

Актуелниот европскиот шампион ќе биде предизвикан од избраниците на Лино Червар, кои одиграа епско полуфинале против Норвешка.

Натпреварот се игра во “Теле 2 Арена” во Стокхолм со почеток во 16:30 часот, а може да го гледате на следните ЛИНК 1, ЛИНК 2.