Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Нексе и Вардар (ЛИНК)

Ракометарите на Вардар денеска ќе го одиграат последниот натпреварот од регуларниот дел во СЕХА лигата.

Ривал на регионалниот и европски  шампион ќе биде хрватскиот вицепрвак, кој сезонава не бележи резултати според посакуваното.

Вардар е сигурен на првата позиција, па овој дуел ќе го одигра само со македонски ракометари. Започнува од 17:00 часот, а може да го гледате на следниот ЛИНК.

(Линкот работи само со поддршка на екстензијата HOLA и не работи преку мобилен телефон. За сите оние кои се надвор од границите на Македонија, линкот е отворен доколку ниту еден национален бродкастер не ги откупил правата за СЕХА).