Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Македонија – Алжир (ЛИНК)

Машката репрезентација на Македонија вечерва го игра вториот натпревар во групната фаза на Медитеранските игри во Алжир.

Противник на избраниците на Кире Лазаров ќе биде составот на домаќинот Алжир, кој на ова натпреварување има многу искусен состав и се подготвува за настап на Африканското првенство.

Во нашата група од 21:00 часот вечерва ќе играат Шпанија и Турција, додека се одиграа двата меча од групата А.

На другите два натпревари од денешната програмата селекцијата на Тунис славеше против Словенија со 36-34, додека Египет, кој исто така е со скоро најсилниот состав

Натпреварот меѓу Македонија и Алжир започнува од 19:00 часот, а може да го гледате ТУКА.