Гледајте го во живо натпреварот Македонија – Австрија (ЛИНК)

Ракометарите на Македонија денеска го имаат најважниот натпревар на Европското првенство, а ривал е репрезентацијата на Австрија. Ова е третиот ривал против кој еднсотавно мора да се забележи победа.

И овој натпревар оди во директен пренос на ТВ Телма, но доколку не можете да го следите на ТВ приемниците, тогаш можете на некој од линковите во продолжение.

ЛИНК 1

ЛИНК 2