Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Македонија – Швајцарија (ЛИНК)

Машката сениорска репрезентација на Македонија денеска го игра натпреварот од последното коло во Групата 7 од квалификациите за ЕП 2022, против селекцијата на Швајцарија. Ова е натпревар кој нема да одлучи ништо околу пласманот во групата бидејќи Македонија е сигурно на ЕП.

Сепак, ова ќе биде интересен натпревар бидејќи на него се очекува да биде видена средба на која Македонија ќе оди на победа за празникот. Ова е најава за победа за Велигден и секако ќе биде интересно да биде проследена.

Натпреварот се игра денеска во СЦ „Јане Сандански“, а поради Ковид протоколите нема да има публика на трибините. Поради тоа ќе може да се следи само на каналите на Македонската телевизија која ќе врши пренос. Доколку не сте пред ТВ приемниците натпреварот можете да го следите и на линковите во продолжение.

ЛИНК 1

ЛИНК 2