СТРУГА 2020: Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Еурофарм Пелистер – Металург (ЛИНК)

Дербито на денот на стартот од Струшкиот турнир го имаат составите на Еурофарм Пелистер и Металург. Натпреварот се игра од 21:15 часот, а ова е мечот кој би требало да го одбележи стартот на натпреварувањето.

Двата тима влегуваат амбициозно во сезоната и затоа од нив се очекува добра претстава. Се очекува да се види колку новите имиња во клубот можат да покажат и дефинитивно ова треба да биде интересен натпревар.

И овој натпревар како и претходниот оди во пренос на МТВ, па можете да го следите на линкот во продолжение.

ЛИНК 1