ВИКЕНДОВ НИЗ МАКЕДОНИЈА: Вардар против Веспрем е мечот на викендот

Во текот на овој викенд ќе има голем избор на натпревари бидејќи покрај средби од четирите лиги од домашното првенство ќе има и уште две средби на меѓународна сцена.

Главните настани се во Битола в сабота и в недела во Скопје. Прво утре од 17:30 часот екипата на Еурофарм Работник ќе се соочи со составот на Бидасоа Ирун од Шпанија која е првопласирана во групата, но и сигурна на ова место и во плеј-офот од ЛШ.

В недела во Скопје во СЦ „Јане Сандански“ е главниот дуел во кој полуфиналистите од последниот Ф4 турнир во Келн ќе ги одмерат силите вторпат сезонава. После тешкиот пораз во Унгарија сега ќе мора да се надомести и да се направи обид да се дојде до подобар резултат.

ВИКЕНДОВ НА ТЕРЕНИТЕ НИЗ МАКЕДОНИЈА

САБОТА, 30 НОЕМВРИ

12:45ч

КУЗМАН ВАРДАР ИЛИНДЕН – ПЕЛИСТЕР (Женска лига)

КЛ 7 – ЈЕХОНА (Прва машка лига, Група 2)

14:00ч

ГЕВГЕЛИЈА – ОВЧЕ ПОЛЕ СУ (Женска лига)

15:30ч

РАБОТНИЧКИ – ПРОЛЕТ (Супер машка лига)

16:30ч

МЕТАЛУРГ – ВАРДАР (Женска лига)

17:00ч

ВАРДАР НЕГОТИНО – АСТРАИОН (Прва машка лига, Група 1)

17:30ч

ЕУРОФАРМ РАБОТНИК – БИДАСОА ИРУН (Лига на шампиони)

СПАРТАК – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ (Женска лига)

18:00ч

РАДОВИШ – ОХРИД (Супер машка лига)

ДЕСПИНА – ЧАИР (Женска лига)

19:00ч

БУТЕЛ СКОПЈЕ – МЕТАЛУРГ (Супер машка лига)

ВАРДАР ЈУНИОР – СТРУГА (Супер машка лига)

20:30ч

ПРИЛЕП 2010 – РК АЛУШОВСКИ (Прва машка лига, Група 1)

НЕДЕЛА, 1 ДЕКЕМВРИ

12:00ч

ПАРТИЗАН – МЛАДОСТ БОГДАНЦИ (Прва машка лига, Група 2)

15:30ч

ПРЕСПА – ГРК ТИКВЕШ (Прва машка лига, Група 2)

17:00ч

ВАРДАР – ВЕСПРЕМ (Лига на шампиони)

18:00ч

ГРК БОРЕЦ – АЕРОДРОМ (Прва машка лига, Група 2)

18:30ч

МРК КУМАНОВО – РИНИА М (Прва машка лига, Група 1)

МАКЕДОНИЈА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ – ТЕКСТИЛЕЦ (Прва машка лига, Група 1)