Вардар го „фрли во оган“: Првата одбрана на Гогов во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Европскиот шампион Вардар го одигра последниот натпревар за оваа година во елитната Лигата на шампионите и загуби од унгарскиот Веспрем.

Откако во првото полувреме на голот не одеше со Калифа Гедбан и Марко Кизиќ, тренерот Едуард Кокшаров мораше да го „фрли во оган“, 19-годишниот Васил Гогов.

Младиот струмичанец имаше солидно издание на голот на „црвено-црните“.

Погледнете ја неговата прва одбрана во елитното друштво…