Бутел ги стартуваше подготовките, ќе се тестира со Партизан и Војводина

Тимот на Бутел Скопје ги стартуваше подготовките за пролетниот дел од сезоната во која ќе се бори на два фронта – Купот на Македонија и суперлигашкиот плеј-оф.

Тренерот Кристијан Грчевски во продолжение од сезоната нема да смета на искусните Ратко Димовски и Сергеј Сулима, а нови ракометари се десниот бек Душан Трифковиќ и пикерот Владимир Јевтиќ.

Подготовките во најголем дел ќе се реализираат во Скопје, а дел ќе бидат одработени и во Србија.

Договорени се пријателски натпревари со Партизан и Војводина, а ќе бидат одиграни пријателски средби и во Македонија пред стартот на разигрувањето за титулата.