Трампа на пивоти меѓу Келце и Нант, во Полска се сели и екс вардарецот Македа!

Францускиот репрезентативец Николас Турна од претстојното лето ќе го носи дресот на неговиот претходен клуб Нант.

Тој се враќа во позната средина иако имаше активен договор со Келце, а во спротивна насока оди Тео Монар, кој се обврза на верност до 2027 година.

Покрај трампата меѓу двата кружни напаѓачи, во Келце доаѓа и десен бек од францускиот Нант.

Тоа е Хорхе Македа, некогашен играч на Вардар, кој во меѓувреме беше дел и од ПИК Сегед и Веспрем.

Шпанскиот десен бек ќе му прати друштво на Алекс Душебаев, откако планираното засилување Доминик Мате заработи тешка повреда.