таг: рк чурго

Кога ќе загубите од последниот тим на табелата – нема ни...

Во 20. коло од унгарското првенство, последнопласирана екипа на Вац ја забележа првата победа во сезоната против Чурго со 24:22. Ова беше причина управата...

Цветковски беше клучот на Егер во триумфот над Чурго

Македонскиот голман Јане Цветковски игра во одлична форма од стартот на сезоната во дресот на Егер Естерхажи во унгарскиот шампионат. Неговата екипа славеше на тешкиот...

Екс-пивот на Вардар стана играч-тренер во Унгарија

Екипата на Чурго, која се натпреварува во најсилната лига на Унгарија доби засилување и во стручниот штаб, откако претходно доби и на засилување и...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ