таг: рк струга

КОЈ ДА ИСПАДНЕ: Стружани со предлог – три прволигаши наместо вторите...

Тимот на Струга прекинот во машката Суперлига до дочека од претпоследното место на табелата со седум освоени бодови. Заедно со составот на Работнички кој има...

ДРАМА во финишот: Струга за гол подобра од Металург 2

Екипите на Струга и Металург 2 одиграа интересен и неизвесен натпревар од почеток до крај во рамки на 17. коло од Супер лигата. Во...

Гледајте ги ВО ЖИВО натпреварите Струга – Металург 2 и Бутел...

Денеска и утре се игра претпоследното 17. коло во машката Суперлига, по кое нема да има никакви поголеми промени на табелата. Веќе се знаат сите...

Охрид и понатаму доминира во „езерското дерби“

Во натпревар кој требаше да биде „езерско дерби“ Охрид и Струга одиграа според очекувањата, но без поголема неизвесност откако домашните ја оправдаа улогата на...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Охрид и Струга (ЛИНК)

Со двете одиграни средби вчера на кои фаворитите Бутел Скопје и Пролет остварија победи, денеска продолжуваат натпреварите од 16 коло во Суперлигата. Тимот на Охрид...

Андоновски: Очекувам полна сала, а ние ќе сториме сè да ги...

Големите ривали Охрид и Струга утре по вторпат оваа сезона ќе ги одмерат силите во  Суперлига на Македонија. Без оглед на моменталната состојба на табелата,...

Езерското дерби ќе се игра пред празни трибини

Натпреварот помеѓу големите езерски ривали Охрид и Струга, во рамки на 16. коло од Супер лигата, кое на распоредот е денеска со почеток во...

Стојаноски: Не одиме со бело знаме во Охрид, треба да внимаваме...

Големите ривали Охрид и Струга утре по вторпат оваа сезона ќе ги одмерат силите во  Суперлига на Македонија. Без оглед на моменталната состојба на табелата,...

Супер машка лига: Ден за езерското дерби, но во поинаков сјај

После вчерашните две средби одиграни во Скопје за денеска е закажан уште еден натпревар кој ќе се одигра во салата во „Автокоманда“. И тука...

Струга даде силен отпор, но Металург ги однесе бодовите

Лидерот на табелата во Суперлигата, Металург, ја продолжи победничката низа од крајот на есенскиот дел. Тимот од Автокоманда иако имаше проблеми со мотивираниот домаќин и...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ