таг: рк работнички

Карапалевски го наполни голот на Работнички

Ракометарите на Вардар Јуниор без проблеми ја оправдаа улогата на фаворит на натрпеварот против Работнички и освоија нови лесни бодови. Во натпреварот кој се...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Вардар Јуниор и Работнички (ЛИНК)

Денеска и утре се игра претпоследното 17. коло во машката Суперлига, по кое нема да има никакви поголеми промени на табелата. Веќе се знаат сите...

Радовишани со лесни три од гостувањето кај Работнички

Екипата на Радовиш очекувано дојде до победа на гостувањето во Скопје ја Работнички со 38:29 и си обезбеди нови три бода кои ќе бидат...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Работнички и Радовиш (ЛИНК)

Викендов веќе се одиграа четири меча од 16 коло во Суперлигата, а очекувани победи забележаа фаворитите. Бутел Скопје и Пролет ги победија на гостински терен...

Работнички немоќен во Битола, Еурофарм Пелистер 2 до лесна победа

Еурофарм Пелистер 2 стигна до важна победа во 15 коло од Суперлигата против составот на Работнички, откако славеше со убедливи 33-17. Победникот беше решен уште...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Еурофарм Пелистер 2 и Работнички...

Денеска со три натпревари во Струга, Радовиш и Битола започнува пролетниот дел од сезоната во Суперлигата. Составот на Еурофарм Пелистер 2 сосема извесно ќе игра...

Петар Виларов се сели во Вардар Јуниор

Доскорешниот голман на Работнички, Петар Виларов, во пролетната полусезона ќе настапува за составот на Вардар Јуниор. Со неговиот ангажман тренерот Стојан Петрушевски добива повеќе опции...

Работнички се засили со искусен кружен напаѓач

По заминувањата на украинските интернационалци Сулима и Полјак, голманите Куртановиќ и Петковски, бекот Гичев, пикерот Илиевски, крилото Игнов, тимот на Работнички конечно има нов...

Металург со нов триумф го завери првото место до февруари

Екипата на Металург ќе презими на првото место во Супер машката лига со вкупно 38 гола после денешната победа над Работнички од 51:23. Ракометарите...

Пролет со комбиниран состав и со очекувани три бода во „Кале“

Екипата на Пролет сосема очекувано дојде до три бода на дуелот против Работнички во натпревар во кој наидe на силен отпор од подмладениот состав...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ