таг: рк пик сегед

Пик Сегед ги чува најдобрите, Шоштариќ продолжи уште три години

Интернационалецот од Словенија кој настапува на позицијата десно крило во редовите на Пик Сегед, Марио Шоштариќ после успешните четири сезони одлучи да ја продолжи...

Македа: Други работи се приоретни – не можам да мислам на...

Поранешниот вардарец Хорхе Македа веќе втора сезона го носи дресот на унгарскиот ПИК Сегед. Минатата сезона неговиот ПИК Сегед беше елиминиран од Вардар, но сега...

Што му „донесе“ корона на ракометот – банкрот, проблем со термини,...

Голем број клубови ширум Европа се наоѓаат во финансиски проблеми поради новонастаната ситуација со коронавирусот. Спонзорите кренаа „рачна“, не се продаваат влезници, нема пари...

Како ќе изгледа Вардар во јуни – кој си оди, кој...

Европската ракометна федерација ги презакажа елминациските натпревари од Лигата на шампионите во месец јуни, но ниту еден од тимовите нема да биде со истиот...

Познати новите термини за натпреварите меѓу Вардар и ПИК Сегед!

Поради ширењето на коронавирусот низ светот, Европската ракометна федерација донесе одлука да ги одложи сите натпревари што требаше да се играат во април и...

Пастор: Сите играчи се подготвени за работа 24 часа на ден

Тренерот на ПИК Сегед, Хуан Карлос Пастор во интервју за сајтот на клубот зборуваше како се подготвува екипата иако не контактираат физички. Неговиот клуб...

По Веспрем, и цел ПИК Сегед негативен на корона!

Противникот на Вардар во осминафиналето, унгарскиот ПИК Сегед, ги тестираше своите ракометари на коронавирусот. Тестирањето ги опфати сите ракометари, стручниот штаб, како и сите други...

Македа тренира засилено, се подготвува за двобојот со Вардар (ВИДЕО)

Иако сите екипи се на пауза поради прекинот во првенствата, сепак, поголемиот дел од ракометарите тренираат во домашни услови. Доколку ситуацијата дозволи сезонава Вардар ќе...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ