таг: рк паргас иф

Последниот патник со авион: Тренчевски се врати дома и влезе во...

Коронавирусот со брзина на светлината се шири насекаде низ светот, а исклучок не е ниту Македонија, во која до денеска до 10:00 часот има...

Крстевски и Тренчевски му донесоа победа на ПИФ

Тимот на Паргас ИФ каде што настапуваат двајцата македонски интернационалци Илија Крстевски и Александар Тренчевски, славеше победа во второто коло од плеј-аут лигата на...

Тренчевски доби договор, но и нова улога во Паргас

Ракометарот кој сезонава од Струга се пресели во тимот на Паргас ИФ, Александар Тренчевски после добрите игри доби продолжување на договорот од раководството на...

Крстевски и Тренчевски не го спречија поразот на ПИФ

Тимот на Паргас ИФ, каде што настапуваат двајцата македонски интернационалци, Александар Тренчевски и Илија Крстевски, загуби во финскиот шампионат. На домашен терен, во натпревар од...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ