таг: рк ним

Кавтичник останува во Франција, но го менува клубот

Претседателот на Ним ги покани медиумите на прес конференција на која и офцијално ќе го претстави најновото засилување на својот тим. Се работи за...

АТРАКТИВЕН гол со шрауба: Елохим Пранди ја „ископира“ Индира Кастратовиќ (ВИДЕО)

Тимот на Рајн Некар Левен славеше над Ним со 32-31 во првото коло од групната фаза на ЕХФ Купот. На овој натпревар беше постигнат атркативен...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ