таг: рк мешков брест

Вајлупов влегува во радарот на Келце, потенцијален трансфер во 2022 година

Еден од најдобрите и најперспективни ракометари од Белорусија кој игра во редовите на Мешков Брест, Никита Вајлупов е на радарот на тимот на Келце...

Обрадовиќ: Мислев дека во Брест е тмурно, но не е така…

Српскиот репрезентативец кој настапува во Мешков Брест, Немања Обрадовиќ во изјава за медиумите во земјата сподели впечатоци за неговиот претстој во Белорусија. Тој го спореди...

И Белорусите попуштаат, утре ја завршуваат сезоната?

Натпреварот меѓу Гомел и Мешков Брест кој треба да се одигра утре од 18 часот најверојатно ќе биде последниот во првенството на Белорусија. Од страна...

„Сите очи се вперени кон нас, нè гледа цела Европа“

Единствена земја во која се игра ракомет во овие моменти кога светот се бори со коронавирусот е Белорусија. Шпанскиот тренер Раул Алонсо на белорускиот првак...

„Додека цел свет е во карантин, овде сите се излезени на...

Единствената земја каде што се играат натпревари во сите спортови и покрај тоа што светот се бори со коронавирусот е Белорусија. И таму има...

Ивано Балиќ бил пред трансфер во Мешков Брест!

Легендарниот Ивано Балиќ кој во богата кариера настапуваше за Сплит, Загреб, Метковиќ, Портланд Сан Антонио, Атлетико Мадрид и Вецлар, бил пред трансфер во белорускиот...

Мешков Брест се подготвува за прослава на титулата во Белорусија

И додека секаде низ Европа и низ светот првенството на Белорусија е во финиш и се играат последните натпревари така што останува уште малку...

Денеска на терените: Ќе се игра ракомет, но само Белорусите се...

И додека низ цела Европа и низ светот сите спортски настани се во прекин, во Белорусија очигледно ова правило не важи. Првенството во оваа земја...

Белорусите го знаат лекот за корона: Пијте водка, одете во сауна….

Насекаде низ светот се стопирани сите спортски натпреварувања поради ширењето на коронавирусот. Единствената земја во која се уште се игра ракомет е Белорусија. Покрај ракометните...

Која е единствената земја во Европа каде се уште се игра...

Поради ширењето на коронавирусот сите европски земји ги стопираа спортските настани, вклучително и ракометните, а некои федерации веќе отидоа дотаму што ги прогласија шампионите. Но...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ