таг: рк мелсунген

Мелзунген си најде нов тренер и тоа на Исланд

Селекторот на Исланд, Гудмундур Гудмундсон до крајот на сезоната покрај тоа што ќе ја предводи репрезентацијата ќе има и клупски ангажман. Тој прифати да...

Томовски и Лудвигсхафен го сменија тренерот на Мелсунген

Раководството на Мелсунген пред надтпреварот против Лудвигхсафен, ги предупреди играчите и тренерот Хајко Грим, дека ако продолжат со серијата без победа во Бундес лигата,...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ