таг: рк лудвигсхафен

Томовски и Миркуловски се откажаа од платите додека трае коронавирусот!

Сите ракометари на бундеслигашите Вецлар и Лудвигсхафен, каде што играат и нашите ракометари Филип Миркуловски и Мартин Томовски, ќе им помогнат на клубовите во...

Бундес лига: Томовски и Лудвигсхафен освоија бодови, избегаа од опасната зона

Екипата на Лудвигсхафен за која настапува голманот Мартин Томовски дојде до значајни бодови на дуелот против Ерланген и тоа на гостински терен после победата...

Томовски и Лудвигсхафен го сменија тренерот на Мелсунген

Раководството на Мелсунген пред надтпреварот против Лудвигхсафен, ги предупреди играчите и тренерот Хајко Грим, дека ако продолжат со серијата без победа во Бундес лигата,...

Лудвигсхафен со победа тргна во битката за опстанок во Бундес лигата

Нордхорн и Лудвигсхафен во 21. коло од Бундес лигата го одиграа дербито на дното во кое поуспешна излезе екипата на Мартин Томовски која славеше...

Голема победа за Томовски и Лудвигсхафен – го срушија шампионот Фленсбург!

Тројца од македонските интернационалци вечерва беа на терените во Бундес лигата. Филип Талески и Филип Миркуловски немаа причини за радост, додека Мартин Томовски и...

Фуксе Берлин го сопре Кил, триумф на Пешевски порази за Талески...

Три репрезентативци на Македонија беа на терените низ Германија вечерва и само пикерот Жарко Пешевски со својата екипата Штутгарт се радуваше на победа, a...

Кузмановски подобар во „македонскиот“ двобој со Томовски, Талески и Миркуловски со...

Денеска на програмата беа натпреварите од 15. коло во Бундес лигата, а настапи забележаа четворица македонски интернационалци. Во македонскиот двобој меѓу Лудвигсхафен на Мартин Томовски...

Талески и Томовски: Вистинските браќа делат сè (ФОТО)

„Македонскиот“ дуел во Бундес лигата, во кој актери беа Балинген на Филип Талески и Лудвигсхафен на Мартин Томовски, заврши нерешено 25-25. Двајцата наши репрезентативци, кои...

Бундес лига: Томовски јунак на Лудвигсхафен, спаси бод во последниот напад

Репрезентативниот голман на Македонија, Мартин Томовски со својата екипата Лудвигсхафен во 11. коло од Бундес лигата одиграа нерешено 27:27 на домашен терен против Бергишер,...

Томовски феноменален, го однесе Лудвигсхафен во четврт-финале во Купот на Германија

Репрезентативниот голман на Македонија, Мартин Томовски одработе одличен натпревар за својот тим Лудвигсхафен против Хам Вестфален во Kупот на Германија, на кој на гостински...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ