таг: рк кл7

Во битката за Суперлига: КЛ7 се засили со Мартин Серафимов!

Тимот на КЛ7 во продолжение од сезоната ќе има големо засилување, откако десниот бек Мартин Серафимов ќе биде на двојна регистрација и освен за...

Голем успех за КЛ7 – ќе игра во четвртфиналето на Купот...

Во првата сезона во која екипата на КЛ7 се натпреварува во сениорска конкуренција, избори место во четвртфиналето на Купот на Македонија. Избраниците на Андон Бошковски...

Диви дебитираше, две победи за Пролет на пријателските натпревари

Тимот на Пролет ги одигра првите две средби во рамките на подготвителниот период за пролетниот дел од сезоната и забележа две лесни победи. Своето деби...

Петковски ќе го брани голот на КЛ7

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Андреј Петковски во следните шест месеци ќе го чува голот на тимот на КЛ7, кој во пролетниот дел од сезоната...

Сè решено за 30 минути во Кисела Вода: КЛ 7 со...

Ракометарите на КЛ 7 дојдоа до лесна победа на средбата против Јехона од Гостивар со 38:27, па останаа во потребниот плеј-оф ритам. Тимот на КЛ...

Фуриозно издание на КЛ7 против Партизан

Ракометарите на КЛ7 во 7. коло од Групата 2 во Првата лига остварија висока победа против составот на Партизан. На домашен терен КЛ7 триумфираше...

ПРВА ЛИГА, ГРУПА 2: Жестоко во битката за врвот, три екипи...

После 3. коло во Групата 2 од Првата машка лига има три екипи кои се во битка за првото место. Сите имаат максимални девет...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ