таг: рк егер

Одлична партија на Цветковски, Егер славеше кај Вац

Тимот на Егер Естерхажи, каде што настапува македонскиот голман Јане Цветковски, забележа победа во последното коло од есенскиот дел на унгарскиот шампионат. Егер имаше незгодно...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ