таг: рк данкерк

НЕВЕРОЈАТНО: За 24 минути прими само еден гол – и тоа...

Тимот на Нант славеше на гостувањето кај Данкерк со убедливи 15-34, а на полувремето тимот каде што настапува капитенот на нашата репрезентација Кире Лазаров,...

Лазаров и Нант обезбедија место во полуфиналето на францускиот Лига Куп

Тимот на Нант, каде што настапува нашиот капитен Кире Лазаров, обезбеди место во полуфиналето на Лига Купот на Франција. Нант славеше со 20-22 на гостувањето...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ