таг: рк вардар јуниор

Карапалевски го наполни голот на Работнички

Ракометарите на Вардар Јуниор без проблеми ја оправдаа улогата на фаворит на натрпеварот против Работнички и освоија нови лесни бодови. Во натпреварот кој се...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Вардар Јуниор и Работнички (ЛИНК)

Денеска и утре се игра претпоследното 17. коло во машката Суперлига, по кое нема да има никакви поголеми промени на табелата. Веќе се знаат сите...

МВП на 15. коло во Супер машката лига: Васил Гогов (Вардар...

Голманот на Вардар јуниор, кој дел од сезоната ја мина и во првиот тим на Вардар каде бранеше и во СЕХА лигата и во...

Пролет со нова победа уште еднаш го потврди местото во плеј-офот

Откако во минатото коло екипата на Пролет обезбеди пласман во плеј-оф групата од Супер машката лига денескана дуелот против Вардар јуниор од 16. коло...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Пролет и Вардар Јуниор (ЛИНК)

Денеска започнува 16 коло од регуларниот дел на сезоната во Суперлигата со два натпревари во Скопје. Тимот на Пролет, кој во минатото коло го потврди...

Супер машка лига: Пролет и Бутел Скопје фаворити, но имаат млади...

Според планот за одигрување на натпревари за денеска се предвидени две средби од Супер машката лига, како и еден дуел од Женската лига. Очекувањата...

Дојде како прв голман во Вардар, сега префрлен во вториот тим!

Летонскиот репрезентативен чувар на мрежата Артурс Кугис, дојде во Вардар лани летоска да го замени Дејан Милосављев кој замина во Фуксе Берлин. Кугис се бореше...

Стефан Трпчевски до крајот на сезоната во Вардар Јуниор

Десниот бек Стефан Трпчевски по враќањето од Израел на полусезоната, се договори за соработка со Вардар Јуниор до крајот на оваа сезона и ќе...

Голем пресврт за Вардар јуниор, младите вардарци се вратија од минус...

Екипата на Вардар јуниор забележа голема победа против тимот на Металург 2 во скопското дерби од Супер машката лига, а победата е голема најмногу...

Гледајте го ВО ЖИВО натреварот меѓу Вардар Јуниор и Металург 2...

По трите одиграни натпревари во текот на вчерашниот ден, денеска на програмата има еден дуел од Суперлигата. Во СЦ „Јане Сандански“ ќе се сретнат тимовите...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ