таг: рк вардар неготино

Прволигашите ги одработија куп средбите, четири екипи обезбедија осминафинале

Со натпреварите на прволигашите во Купот на Македонија беше завршена првата фаза од натпреварувањето после која четири екипи се приклучија на 12 екипи кои...

ДРАМА во Неготино: Вардар на пенали го елиминира Астраион и обезбеди...

По кавадаречки Тиквеш и Прилеп, Вардар Неготино е третиот тим од прволигашите што обезбеди место во четвртфиналето на Купот на Македонија. Во полуфиналните двобои од...

Вардар Неготино донесе две засилувања, преговара и со Петар Ангелов!

Прволигашот Вардар Неготино на стартот на сезонава немаше преголеми амбиции, но како одминуваше времето, победите се редеа, амбициите се зголемија, па сега неготинци сакаат...

Прилеп водеше со пет голови, но на крајот се спасуваше против...

Ракометарите на Прилеп го потврдија место во плеј-офот на Првата лига на две кола до крајот на регуларниот дел од групата 1. Прилепчани славеа против...

Текстилец играше само со осум ракометари – Вардар Неготино лесно го...

Ракометарите на Вардар Неготино забележаа убедлива победа на гостувањето кај штипски Текстилец со 22-31. Во натпревар од 14 коло во групата 1 на Првата лига,...

Вардар на чекор до плеј-офот, Македонија Ѓорче Петров падна во Неготино

Ракометарите на Вардар Неготино ја забележаа седмата победа во групата 1 од Првата лига и се најдоа на чекор до пласман во плеј-офот. Во Неготино...

Вардар Неготино ја продолжи победничката серија, на чекор е до плеј-оф

Ракометарите на Вардар Неготино продолжуваат со одличните игри и после триумфот минатото коло над лидерот Астраион го совладаа и составот на РК Алушовски. Пред...

Вардар Неготино со победничко селфи во Кисела Вода

Екипата на Јуниор Кисела Вода беше поразена од Вардар Неготино на домашен терен со 22:26 во 12. коло од групата 1 во Првата лига....

Во Неготино не признаваат фаворити: Вардар се погрижи за првиот пораз...

Во 11. коло од групата 1 од Првата машка лига, лидерот Астраион не издржа на гостувањето кај Вардар Неготино и го забележа првиот пораз...

Куманово спаси бод против Вардар Неготино

Ракометарите на Куманово во 9. коло од групата 1 во Првата машка лига пред своите гледачи одиграа само нерешено, 24:24 со Вардар Неготино. Домаќините добро...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ