таг: андреа кликовац

Белград ечеше: Радичевиќ и Лекиќ во еден глас пееја „Македонско девојче“...

Некогашните ракометарки на ЖРК Вардар, Јованка Радичевиќ и Андреа Лекиќ, и покрај тоа што по подолго време играат за различен клуб, сепак ја продолжуваат...

Кликовац: ЧСМ Букурешт може да се спореди со Вардар

Поранешната ракометарка на Вардар, црногорката Андреа Кликовац за медиумите во Црна Гора говореше за атмосферата во незиниот сегашен клуб ЧСМ Букурешт. Таа е презадоволна...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ