таг: адемар леон

Гедбан на лето се сели во Шпанија, Катар само шпекулација

Актуелниот чувар на мрежата на Вардар, алжирскиот репрезентативец Калифа Гедбан сепак средината на јули ќе ја започне во Шпанија. Тој потпиша договор со шпанскиот...

Не сонуваат сите да заиграат за Барселона

Полскиот вицепрвак Висла Плоцк за следната сезона би требало да го има во своите редови десниот бек Давид Фернандез. Меѓу тимовите што биле заинтересирани...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ