таг: автокоманда

Засилување во Автокоманда: Металург му дава шанса на „отпишаниот“ Рниќ

Поранешниот српски репрезентативец Момир Рниќ следната сезона ќе ја помине во Македонија откако Металург го обезбеди потписот на искусниот 32 годишен ракометар. Поранешниот српски репрезентативец...

Од Металург уверуваат: Подготвени сме за корона, тренинзите продолжуваат

Трите екипи на Металург во сениорска конкуренција ќе продолжат со работа во следниот период и нема да има пауза во тренажниот процес. Во следниот...

Сениорките на нов собир во Автокоманда

По собирот што се одржа во Куманово, женската сениорска репрезентација составена од играчите од нашата лига, се наоѓа на нов собир. Селекторот Симе Симовски работи...

Проблеми за тимот од Автокоманда: Металург и на реваншот против Горење...

Исто како и на првиот натпревар во Велење минатата сабота и на реваншот кој ќе се одигра утре од 18 часот во СЦ „Јане...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ