24 Џим Готфридсон

17
#
24
Име
Џим Готфридсон
Националност
swe Шведска
Позиција
централен бек
Висина
191
Тежина
93
Моментално игра за
ФЛЕНСБУРГ, ШВЕДСКА
Години
29

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА193

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ФЛЕНСБУРГ021

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА1197