24 Џефри Бомхувер

11
#
24
Име
Џефри Бомхувер
Националност
ned Холандија
Позиција
лево крило
Висина
180
Тежина
78
Моментално игра за
ХОЛАНДИЈА
Години
34

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ХОЛАНДИЈА012