14 Јохан Никлас Фингрен

12
#
14
Име
Јохан Никлас Фингрен
Националност
swe Шведска
Позиција
лев бек
Висина
196
Тежина
99
Моментално игра за
ЕЛВЕРУМ
Години
25

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕЛВЕРУМ001