44 Јосип Векиќ

12684
#
44
Име
Јосип Векиќ
Националност
croХрватска
Позиција
десен бек
Висина
210
Тежина
100
Моментално игра за
ВАРДАР 1961
Години
26

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ВАРДАР 19616011

СЕХА ЛИГА Б

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ВАРДАР 1961535