32 Јосип Божиќ Павлетиќ

138
#
32
Име
Јосип Божиќ Павлетиќ
Националност
cro Хрватска
Позиција
десно крило
Висина
187
Тежина
83
Моментално игра за
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
Години
1

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР0156

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР35515