28 Јонатан Едвардсон

26
#
28
Име
Јонатан Едвардсон
Националност
swe Шведска
Позиција
централен бек
Висина
190
Тежина
93
Моментално игра за
ШВЕДСКА
Години
24

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА003

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА007