8 Јоел Куни Моралес

114
#
8
Име
Јоел Куни Моралес
Националност
cub Куба
Позиција
десен бек
Висина
190
Тежина
105
Моментално игра за
ВАРДАР 1961
Години
35

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 196123011

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 196135613

ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 19613387