24 Јован Фичорски

121
#
24
Име
Јован Фичорски
Националност
mkd Македонија
Позиција
централен бек
Висина
184
Тежина
84
Моментално игра за
ПРОЛЕТ
Години
19

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПРОЛЕТ0118