7 Јанко Божовиќ

9
#
7
Име
Јанко Божовиќ
Националност
aut Австрија
Позиција
десен бек
Висина
204
Тежина
104
Моментално игра за
АВСТРИЈА
Години
37

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022АВСТРИЈА1113