1 Јагош Брауновиќ

38
#
1
Име
Јагош Брауновиќ
Националност
mkd Македонија
Позиција
голман
Моментално игра за
ОХРИД
Години
22

ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ОХРИД0114

СУПЕРЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ОХРИД0011