23 Ѓорѓе Голубовиќ

125
#
23
Име
Ѓорѓе Голубовиќ
Националност
mkdNorth Macedonia
Позиција
десен бек
Моментално игра за
ПРОЛЕТ
Години
32

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПРОЛЕТ58422