23 Хенрик Тофт Хансен

118
#
23
Име
Хенрик Тофт Хансен
Националност
den Данска
Позиција
пивот
Висина
200
Тежина
102
Моментално игра за
ДАНСКА
Години
1

EURO22 A

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ДАНСКА112