42 Хасан Кадах

61
#
42
Име
Хасан Кадах
Националност
egy Египет
Позиција
лев бек
Висина
205
Тежина
105
Моментално игра за
ЕГИПЕТ
Години
21

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕГИПЕТ173

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕГИПЕТ196