18 Фредрик Петерсон

28
#
18
Име
Фредрик Петерсон
Националност
swe Шведска
Позиција
пивот
Висина
201
Тежина
118
Моментално игра за
ШВЕДСКА
Години
32

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА213

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА646