55 Филип Пајкоски

65
#
55
Име
Филип Пајкоски
Националност
mkd Македонија
Позиција
пивот
Висина
189
Тежина
105
Моментално игра за
СТРУГА
Претходни Екипи
ПРИЛЕП
Години
22

ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021СТРУГА82514

СУПЕРЛИГА Б

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ПРИЛЕП3710