18 Филип Кузмановски

48
#
18
Име
Филип Кузмановски
Националност
mkdNorth Macedonia
Позиција
лев бек
Висина
198
Тежина
105
Моментално игра за
МАКЕДОНИЈА
Години
27

EURO22 A

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022МАКЕДОНИЈА193