2 Филип Василевски

85
#
2
Име
Филип Василевски
Националност
mkd Македонија
Позиција
пивот
Моментално игра за
СКОПЈЕ 2020
Претходни Екипи
ПРОЛЕТ
Години
28

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022СКОПЈЕ 2020164514